Chirurgia dentystyczna Wrocław

Chirurgia dentystyczna Wrocław to dziedzina stomatologii, która zajmuje się różnego rodzaju procedurami od prostych ekstrakcji do bardzo skomplikowanych zabiegów chirurgicznych.

W naszych gabinetach dbamy o profesjonalne zabiegi, wykonywane przez specjalistów w swojej dziedzinie, a także o bezpieczeństwo i Państwa komfort psychiczny. Zdajemy sobie sprawę, iż chirurgia dentystyczna Wrocław wymaga delikatności, precyzji i rzetelnego przygotowania pacjenta do zabiegu. Chirurg stomatolog we Wrocławiu, w naszej Klinice kładzie wysoki nacisk na całkowitą bezbolesność przeprowadzanych zabiegów, dzięki zastosowaniu wysokiej klasy znieczuleń miejscowych.

CHIRURGIA DENTYSTYCZNA WE WROCŁAWIU – WYKONYWANE ZABIEGI

Ekstrakcje zębów stałych i mlecznych

Ekstrakcja, czyli usunięcie zęba jest zabiegiem, który wykonuje chirurg stomatolog, polega na usunięciu w znieczuleniu zęba z zębodołu przy użyciu odpowiednich narzędzi.

Usuwanie ósemek

Jeżeli zęby utrudniają leczenie protetyczne, ortodontyczne lub są przyczyną dolegliwości bólowych to zachodzi konieczność ich usunięcia. Często ósemki tkwią w całości w tkance kostnej szczęki lub żuchwy i nie wyrzynają się. Wtedy są to zęby zatrzymane i są one widoczne jedynie na zdjęciu RTG. Przed usunięciem zęba należy zrobić RTG zęba.

Leczenie chorób przyzębia

W celu zachowania idealnej higieny jamy ustnej polecane są regularne zabiegi z zakresu profilaktyki i periodontologii.
Usuwanie kamienia nazębnego i zapobiega procesom zapalnym dziąseł, piaskowanie oczyszcza zęby, a fluoryzacja znosi nadwrażliwość i wzmacnia tkanki zęba.
W zaawansowanych stanach zapalnych przyzębia wykonuje się kiretaż czyli oczyszczanie patologicznych kieszonek dziąsłowych w znieczuleniu miejscowym.

Resekcja wierzchołka korzeni

Zabieg, podczas którego chirurg stomatolog Wrocław, odcina wierzchołek korzenia zęba, wraz z powstającą, niepożądaną zmianą.

 

Niezbędne badania, które musi wykonać chirurg stomatolog – Wrocław

Co ważne, by dokonywać zabiegów z zakresu chirurgii dentystycznej we Wrocławiu, konieczne jest wykonywanie zdjęć rentgenowskich – wewnątrzustnych i zewnątrzustnych. Często, aby otrzymać pełen obraz wdrażanego leczenia, uzupełnia się zabieg badaniami z wykorzystaniem tomografii komputerowej. W przypadku poważnych schorzeń całego organizmu, istnieje prawdopodobieństwo wykonania koniecznych, uzupełniających badań laboratoryjnych. Chirurgia dentystyczna we Wrocławiu zapewnia profesjonalną analizę stanu uzębienia pacjenta i zaproponowanie najbardziej adekwatnej metody leczenia.

Chirurg stomatolog Wrocław w Lux-Dent wykonuje zabiegi:

  • ekstrakcje zębów
  • dłutowanie zatrzymanych zębów mądrości
  • zabiegi resekcji wierzchołka korzeni
  • zabiegi hemisekcji
  • usuwanie torbieli korzeniowych
  • nacięcie ropni okołozębowych

Chirurgia dentystyczna we Wrocławiu – czyli co trzeba wiedzieć przed zabiegiem?

W zależności od wykonywanego zabiegu, trzeba być przygotowanym na zastosowanie tzw. znieczulenia miejscowego. Oznacza to iż chirurg stomatolog Wrocław przeprowadza swoisty rodzaj wywiadu, w którym poznaje historie obecnych chorób przewlekłych. Nasi chirurdzy stomatolodzy we Wrocławiu zapewnią szereg niezbędnych informacji, zarówno przed i po dokonanym zabiegu.
W przypadku głodu nikotynowego, dobrze jest zakupić specjalne preparaty, które umorzą nieodpartą chęć zapalenia. Przed zabiegiem warto również zaopatrzyć się w sprawdzone leki przeciwbólowe.
Posiadasz więcej pytań odnośnie oferowanej przez nas chirurgii stomatologicznej we Wrocławiu? Zapraszamy już teraz do kontaktu!

KONTAKT

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress