RTG zębów

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych pacjentów, wykonujemy w Lux-Dent także i zdjęcia wewnątrzustne, które przydają się przy diagnozowaniu stanu zębów naszych pacjentów. Często są też niezbędne do zaplanowania konkretnego leczenia albo oceniana efektów leczenia już wdrożonego. Teraz nie muszą Państwo korzystać z badań RTG zębów w innych placówkach. Wszystko da się wygodnie załatwić na miejscu w Lux-Dent w ramach zaplanowanej wizyty stomatologicznej, to znaczna oszczędność czasu.

Zakres usług

Pantomograficzne
Cefalometryczne w projekcji bocznej
Cefalometryczne w projekcji tylno-przedniej
Czaszki PA/AP
Stawy skroniowo-żuchwowe, projekcja tylno-przednia
Stawy skroniowo-żuchwowe, w zwarciu i rozwarciu (2 zdjęcia)
Skrzydłowo - zgryzowe w wersji pantomograficznej
Zatoki szczękowe
Punktowe (CD)
Punktowe (CD+Folia)
Oddruk badania

Nowoczesne RTG zębów

Lekarz stomatolog często zaleca zrobienie zdjęcia RTG np. w przypadku planowanego leczenia kanałowego. Jednak to niejedyny przypadek, kiedy zdjęcie wewnątrzustne może się przydać. Teraz nasi pacjenci nie muszą już udawać się do innych placówek, gdy konieczne okaże się RTG zębów. W zależności od potrzeb konkretnego pacjenta wykonane mogą zostać np.: badania pantomograficzne, tomograficzne, cefalometryczne, a także i punktowe. Dlaczego RTG zębów cieszy się obecnie taką popularności? To akurat można bardzo prosto wytłumaczyć. Chodzi oczywiście o to, że dobrze wykonane zdjęcie RTG może pokazać nie tylko całe łuki zębów, ale także i pojedyncze zęby. Także i zatoki szczękowe oraz stawy skroniowo-żuchwoowe mogą zostać uwidocznione na zdjęciu. W praktyce oznacza to, że z pomocą nowoczesnej technologii można na szybko i skutecznie zauważyć nawet stosunkowo niewielkie zmiany na zębach. A to pozwala na szybką reakcję.

RTG zębów w Lux-Dent

Chcielibyśmy w tym miejscu podkreślić, że w Lux-Dent dysponujemy nowoczesnym sprzętem, dzięki czemu wszystkie wykonane przez nas badania rentgenowskie zębów mają bardzo dobrą jakość. To bynajmniej nie wszystko. Samo badanie jest dla pacjenta bezpieczne, ponieważ wykorzystywana jest naprawdę niewielka ilość promieniowania. Oczywiście na zdjęcia rentgenowskie nie muszą Państwo czekać - zawsze wręczamy je pacjentom zaraz po badaniu. U nas mogą Państwo wykonać profesjonalne zdjęcie RTG zębów na potrzeby leczenia zachowawczego, ortodontycznego, protetycznego, endodontycznego itd. Serdecznie zapraszamy do Lux-Dent!