Stomatologia estetyczna

Idealny uśmiech dodaje pewności siebie, dlatego ważne jest, aby nasze zęby były nie tylko zdrowe, ale też ładnie wyglądały.

<strong>Stomatologia estetyczna</strong> to nie tylko wybielanie zębów! Coraz częściej pacjenci zgłaszają się do naszego gabinetu nie tylko po to, aby wybielić zęby, ale również aby wypełnić złamania, utraty wypełnienia zęba!

Odbudowy estetyczne zębów w odcinku przednim są częstymi przypadkami w naszej codziennej praktyce.

Stomatologia estetyczna we Wrocławiu – najczęściej wykonywane zabiegi

Pacjenci zgłaszają się do nas, aby:

 • Wymienić stare nieestetyczne wypełnienia zębów
 • Wypełnić ubytki brzegu siecznego
 • Wypełnić złamanie zęba

Stomatologia estetyczna musi być wykonywana z dokładnością i wyczuciem, aby dała zadowalające efekty wykonujemy w naszym gabinecie anatomiczną technikę warstwową z uwzględnieniem indywidualnych cech zęba:

 • kolorystyki szkliwa i zębiny
 • makro i mikroarchitektury jego powierzchni
 • obecność efektów specjalnych
 • kształtu i przezierności brzegu siecznego zęba.

W Klinice Lux-Dent również wykonujemy:

 • licówki pełnoceramiczne
 • licówki kompozytowe
 • korony pełnoceramiczne
 • korony cyrkonowe

Wybielanie zębów jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów stomatologii estetycznej. Aby uzyskać jaśniejsze w kolorze związki nadające barwne zębom musi dojść do reakcji utleniania. Pełna satysfakcja pacjenta decydującego się na wybielenie zębów zależy od stanu wyjściowego koloru zębów, typu przebarwień, oczekiwań z jego strony. Na naturalny kolor zębów wpływa stopień zmineralizowania zębiny oraz grubość i przezierność szkliwa.

Przygotowanie pacjenta do zabiegu wybielania zębów

Pierwszym etapem jest wywiad oraz badanie pacjenta. Bardzo ważnym elementem jest ustalenie etiologii przebarwień występujących u pacjenta. Przed wybielaniem należy usunąć pozostawione korzenie zębów, wyleczyć próchnice zębów uszczelnić nieszczelne wypełnienia zastosować terapię w przypadku nadwrażliwości szyjek zębowych. Należy usunąć kamień nazębny i osad oraz wypolerować zęby.

Wybielanie zębów – metody

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym przeprowadzane jest pod całkowitą kontrolą lekarza, co pozwala na zastosowanie bardzo wysokich stężeń nadtlenku wodoru, dzięki czemu możemy uzyskać zmianę koloru o 8-10 odcieni w skali Vita. Podczas zabiegu wybielania stosujemy światło utwardzalną barierę ochronną dla dziąseł- koferdam, ssak zbierający środek wybielający oraz okulary ochronne. Na osuszone powierzchnie zębów aplikowany jest materiał wybielający. Nadtlenek wodoru w dużych stężeniach rozkłada się bardzo szybko i po każdej aplikacji porcje materiału usuwamy ssakiem lub suchym gazikiem.

Nocne wybielanie nakładkowe. Ta metoda jest dość popularna wśród pacjentów dzięki przystępnej cenie oraz względnie małemu ryzyku wystąpienia nadwrażliwości. Środkiem wybielającym o znacznie niższym stężeniu niż w poprzedniej metodzie wypełnia się wcześniej wykonane przez technika, elastyczne nakładki, które na powierzchni wargowej i policzkowej mają zbiorniczki dla materiału wybielającego. Pacjent zakłada je na noc lub na kilka godzin w trakcie dnia. Metoda ta przynosi efekty rozjaśnienia zębów o 4-5 odcieni w skali Vita, które wymaga odświeżenia po dwóch latach.

Wybielanie zębów martwych 

Dla wielu pacjentów dużym problemem są nieestetyczne, przebarwione zęby leczone kanałowo. Warunkiem prawidłowego wybielania zębów martwych jest zachowanie w całości korony zęba oraz prawidłowo przeprowadzone leczenie endodontyczne ze szczelnym wypełnieniem kanałów. Po usunięciu wypełnienia z okolicy punktu trepanacyjnego i komory umieszczamy środek wybielający. Wymianę materiału wybielającego przeprowadza się kilkakrotnie co 3-5 dni.

Prawidłowo dobrana metoda wybielania oraz dbałość o szczegóły są gwarancją uśmiechu naszych pacjentów.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress