Bonding zębów

Bonding zębów

Czym jest Bonding zębów?

Jeden z zabiegów stomatologii estetycznej pozwalający na minimalnie inwazyjne (a bardzo skuteczne) pokrycie drobnych uszczerbków (wykruszeń), starć, czy też przebarwień naturalnych zębów. Zabieg jest bezpieczny i całkowicie bezbolesny, a pozwala na natychmiastową metamorfozę uśmiechu Pacjenta.

Jak wygląda procedura wykonania bondingu?

W technice bondingu wykorzystywane są wysoce estetyczne i trwałe kompozyty, które skutecznie imitują naturalne tkanki (kolor, kształt i przezierność), Cała procedura bondingu może być wykonana na jednej wizycie w Gabinecie oszczędzając Państwa czas.

Etapy bondingu stomatologicznego:

1. Oczyszczenie powierzchni zębów
2. Wytrawianie przez kwas i płukanie
3. Zastosowanie odpowiedniego kompozytu w odpowiednim kolorze dopasowanym do życzeń Pacjenta
4. Naświetlenie kompozytu lampą światło utwardzalną

Kiedy zdecydować się na bonding zębów?

Technika, dzięki której jest możliwa odbudowa zębów w sposób bezinwazyjny. Efekt bondingu zależy od doświadczenia lekarza oraz jego szczególnych zdolności manualnych. W naszym gabinecie mamy ogromne doświadczenie w zakresie przeprowadzonych odbudów estetycznych oraz bondingu zębów.

Efekt odbudowywanych powierzchni szkliwa musi być wysoce estetyczny, ale i w pełnie funkcjonalny oraz połączony piękną linią uśmiechu z harmonią twarzy. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniego materiału oraz metody rekonstrukcji.

Bonding jest najczęściej wykonywany dla szybkiej poprawy wyglądu zębów, ze względów ekonomicznych – jest tańszy od innych metod rekonstrukcji. Na tą technikę decydują się też osoby, które chcą się zdecydować na poważniejszy zabieg w przyszłości (np. licówki ceramiczne), ale chciałyby sprawdzić efekt nowej metamorfozy.

Zalety bondingu:

– szybka i bezbolesna metamorfoza uśmiechu o minimalnej ingerencji w naturalne tkanki Pacjenta,
– niski koszt zabiegu,
– estetyczne zniwelowanie przebarwień, zniekształceń, pęknięć, czy też uszczerbków zębów.

Wada zabiegu:

– taki zabieg nie jest tak trwały jak licówki ceramiczne i będzie z czasem wymagał korekty.

W klinice Lux-dent stosujemy najnowocześniejsze materiały estetyczne co w połączeniu z nowoczesną technologią gwarantuje efekty na dłużej.