Cennik

Konsultacja

Wizyta na której badamy, rozmawiamy, wykonujemy i omawiamy zdjęcia radiologiczne. Jest to czas bardzo ważny, ponieważ nasi Pacjenci dowiadują się na jakie procedury decydują się w naszym gabinecie, jest to moment na określenie problemu, diagnozy, kosztów leczenia.

Koszt 100 PLN
Licówki

Cienkie, porcelanowe płatki wykonane indywidualnie dla Pacjenta. Celem wykonania licówki jest poprawa kształtu, koloru, funkcji zęba. Największa zaleta licówek to mała inwazyjność, a czasami nawet bezinwazyjność zabiegu oraz uzyskanie bardzo szybkiej doskonałej estetyki pięknego uśmiechu.

Koszt 1500 – 2000 PLN
Korona zębowa

Ma postać czapeczki zakładanej na ząb. W gabinecie Lux-Dent lekarz wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie współpracując z najlepszymi laboratoriami protetycznymi, pracując zgodnie z światowymi standardami tworzy naturalny wygląd nowych zębów.

Korona na cyrkonie od 1800 PLN
Korona pełnoceramiczna E-max od 1500 PLN
Korona metalowa licowana pocelaną od 1000 PLN
Higienizacja

Higienizacja to naszym zdaniem najważniejszy zabieg w gabinecie. Obejmuje usunięcie kamienia, piaskowanie, fluoryzacja, instruktaż higieny jamy ustnej. Gwarancją jakości, trwałości prac zachowawczych oraz protetycznych są czyste, zdrowe zęby i dziąsła.

Higienizacja 300 – 350 PLN
Scaling z fluoryzacją 200 PLN
Piaskowanie 200 PLN
Implanty

To najnowocześniejsza metoda uzupełniana brakujących zębów. Implant składa się z części umocowanej w kości – zastępuje korzeń, łącznika i korony odtwarzającej ząb.

Implant 3000 – 3500 PLN
Korona 2500 – 3500 PLN
Chirurgia
Usunięcie zęba (cena zależy od pozycji zęba trudności zabiegu) 200 – 400 PLN
Dłutowanie korzeni 400 – 600 PLN
Dłutowanie zęba zatrzymanego 450 – 750 PLN
Wybielanie
Wybielanie PREVDENT. Wystarczy jeden zabieg aby rozjaśnić kolor szkliwa o kilkanaście tonów. Wyjątkowe właściwości wybielające. Procedura Prevdent odróżnia się od innych metod wybielania dostępnych w gabinetach stomatologicznych, włączeniem do niej NANO-HYDROKSYAPATYTU, który remineralizuje szkiwo i znacznie zmniejsza nadwrażliwość. Dzięki systemowi PREVDENT zęby stają się jaśniejsze, bielsze, zdrowsze. Na procedurę Prevdent składają się 3 etapy.
1. Usunięcie plam
2.Wybielanie
3.Naprawa szkliwa
Dzięki temu nowy uśmiech Pacjenta jest zdrowy , biały , bez nadwrażliwości.
Wybielanie Prevdent 1400 PLN
Wybielanie nakładkowe 900 PLN
Endodoncja - leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe w gabinetach Lux – Dent przeprowadzamy zazwyczaj na jednej wizycie w 25 krotnym powiększeniu przy pomocy mikroskopu firmy LEICA, w znieczuleniu , z użyciem koferdamu, endometru do pomiaru długości kanałów. Całe leczenie jest monitorowane przez lekarza wykonując zdjęcia wewnątrzustne przy użyciu radiografii cyfrowej. Leczenie kanałowe wymaga dużych umiejętności, wiedzy, doświadczenia lekarza oraz specjalistycznego sprzętu .

Leczenie kanałowe – siekacze, kły 600 PLN
Leczenie kanałowe – zęby przedtrzonowe 800 PLN
Leczenie kanałowe- zęby trzonowe 1000 PLN
Usunięcie złamanego narzędzia 400 – 700 PLN
Wzmocnienie zęba wkładem z włókna szklanego 350 – 550 PLN
Stomatologia zachowawcza
WYPEŁNIENIE KOMPOZYTOWE – do odbudowy zęba stosujemy najnowocześniejsze materiały nanokompozytowe pod względem estetyki, funkcji i koloru rekomendowane przez najlepszych klinicystów na świecie. Trwałość i szczelność wypełnienia gwarantuje odpowiednia wiedza i doświadczenie lekarza oraz dokładność wykonania przy zastosowaniu odpowiednich technik-powiększenia z użyciem lup lub mikroskopu oraz koferdamu.
200 – 350 PLN
Estetyczna odbudowa kompozytowa w odc. przednim (bonding)
800 PLN
Bonding zębów – cały łuk zębowy. To nowoczesna, nieinwazyjna metoda wykorzystywana w stomatologii estetycznej. Pozwala na korektę wyglądu uśmiechu bez konieczności ingerencji w tkanki twarde zęba .Wykorzystujemy ją zarówno do drobnych korekt estetycznych jak i do przeprowadzenia kompleksowych metamorfoz uśmiechu.
2000 – 4000 PLN
Rekonstrukcja zęba pod względem estetycznym oraz funkcjonalnym 450 – 550 PLN
Inlay, Onlay ceramiczny 1500 PLN
Inlay, onlay kompozytowy 1000 PLN
Licówka kompozytowa 700 PLN