Chirurgia dentystyczna

Chirurgia dentystyczna Wrocław
Chirurgia dentystyczna Wrocław to dziedzina stomatologii, która zajmuje się różnego rodzaju procedurami, od prostych ekstrakcji – do bardzo skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. Pod tym terminem kryje się szereg usług, których oferta została starannie dobrana do potrzeb pacjentów i zgłaszanych wcześniej zapytań.

W naszych gabinetach dbamy o profesjonalne zabiegi, wykonywane przez specjalistów w swojej dziedzinie, a także o bezpieczeństwo i Państwa komfort psychiczny. Zdajemy sobie sprawę, iż chirurgia dentystyczna wymaga delikatności, precyzji i rzetelnego przygotowania pacjenta do zabiegu. Usługi z zakresu chirurgii wymagają zatem większego przygotowania, czasem kilku konsultacji i szeregu dodatkowych, niezbędnych czynności.

Chirurg w naszej Klinice kładzie wysoki nacisk na całkowitą bezbolesność przeprowadzanych zabiegów, dzięki zastosowaniu wysokiej klasy znieczuleń miejscowych. Głównym założeniem takiego działania jest zapewnienie Państwu maksymalnego komfortu. Wierzymy, że odpowiednio przygotowany zabieg obali mit mówiący o nieprzyjemnych zabiegach z zakresu chirurgii dentystycznej we Wrocławiu.

CHIRURGIA DENTYSTYCZNA WE WROCŁAWIU – WYKONYWANE ZABIEGI

EKSTRAKCJE ZĘBÓW STAŁYCH I MLECZNYCH

Ekstrakcja, czyli usunięcie zęba jest zabiegiem, który wykonuje nasz chirurg stomatolog we Wrocławiu, polega na usunięciu w znieczuleniu zęba z zębodołu przy użyciu odpowiednich narzędzi. Usługa ta obowiązuje również w przypadku zębów mlecznych.

USUWANIE ÓSEMEK

Jeden z najpopularniejszych usług z zakresu chirurgii. Dolegliwości na tle zębów-ósemek utrudniają leczenie protetyczne, ortodontyczne lub są przyczyną dolegliwości bólowych. To wtedy nasi chirurdzy, we wrocławskiej siedzibie podejmują decyzje o konieczności ich usunięcia. Często ósemki tkwią w całości w tkance kostnej szczęki lub żuchwy i nie wyrzynają się. Wtedy są to zęby zatrzymane i są one widoczne jedynie na zdjęciu RTG. Przed usunięciem zęba należy zrobić RTG zęba we Wrocławiu w naszym gabinecie Lux-Dent.

LECZENIE CHORÓB PRZYZĘBIA

Za terminem „przyzębie” kryją się – dziąsła, ozębna, cement korzeniowy i wyrostki szczęki bądź żuchwy. Mając na myśli choroby przyzębia, mówimy również o leczeniu jednego z najpopularniejszych schorzeń – próchnicy, na którą chorują ponad 70% społeczeństwa.

W celu zachowania idealnej higieny jamy ustnej polecane są regularne zabiegi z zakresu profilaktyki i periodontologii. Chirurgia dentystyczna Wrocław usuwa kamień nazębny i zapobiega procesom zapalnym dziąseł. Odbywane piaskowanie oczyszcza zęby, a fluoryzacja znosi nadwrażliwość i wzmacnia tkanki zęba.
W zaawansowanych stanach zapalnych przyzębia wykonuje się kiretaż czyli oczyszczanie patologicznych kieszonek dziąsłowych w znieczuleniu miejscowym.

RESEKCJA WIERZCHOŁKA KORZENI

Zabieg, podczas którego chirurg stomatolog Wrocławodcina wierzchołek korzenia zęba, wraz z powstającą, niepożądaną zmianą. Następnie szczelnie wypełnia tzw. kanał korzeniowy, specjalnie przygotowanymi materiałami. Przeszkolony, pracujący we Wrocławiu chirurg stomatolog starannie zszywa powstałą ranę i pozostawia, tak aby rana samoistnie się zagoiła.

NIEZBĘDNE BADANIA, KTÓRE MUSI WYKONAĆ CHIRURG STOMATOLOG WE WROCŁAWIU

Co ważne, by dokonywać zabiegów z zakresu chirurgii dentystycznej we Wrocławiukonieczne jest wykonywanie zdjęć rentgenowskich – wewnątrzustnych i zewnątrzustnych. Często, aby otrzymać pełen obraz wdrażanego leczenia, uzupełnia się zabieg badaniami z wykorzystaniem tomografii komputerowej. W przypadku poważnych schorzeń całego organizmu, istnieje prawdopodobieństwo wykonania koniecznych, uzupełniających badań laboratoryjnych. Chirurgia stomatologiczna we Wrocławiu zapewnia profesjonalną analizę stanu uzębienia pacjenta i zaproponowanie najbardziej adekwatnej metody leczenia.

Chirurg stomatolog Wrocław w Lux-Dent wykonuje zabiegi:

  • dłutowanie zatrzymanych zębów mądrości
  • zabiegi resekcji wierzchołka korzeni
  • zabiegi hemisekcji
  • usuwanie torbieli korzeniowych
  • nacięcia ropni okołozębowych

CHIRURGIA DENTYSTYCZNA WE WROCŁAWIU – CO TRZEBA WIEDZIEĆ PRZED ZABIEGIEM?

W zależności od wykonywanego zabiegu, trzeba być przygotowanym na zastosowanie tzw. znieczulenia miejscowego. Oznacza to, iż chirurg stomatolog we wrocławskim gabinecie Lux-Dent przeprowadza swoisty rodzaj wywiadu, w którym poznaje historie obecnych chorób przewlekłych. Ważne jest, aby nie ukrywać żadnych dolegliwości, zwłaszcza tych, które mogą mieć wpływ na późniejsze krzepnięcie krwi. Nasi chirurdzy stomatolodzy we Wrocławiu zapewnią szereg niezbędnych informacji, zarówno przed i po dokonanym zabiegu.
W przypadku głodu nikotynowego, dobrze jest zakupić specjalne preparaty, które umorzą nieodpartą chęć zapalenia. Przed zabiegiem warto również zaopatrzyć się w sprawdzone leki przeciwbólowe.
Posiadasz więcej pytań odnośnie oferowanej przez nas chirurgii stomatologicznej we Wrocławiu? Zapraszamy już teraz do kontaktu!

Wyleczyłeś swój uśmiech z pomocą chirurga stomatologa? Zadbaj o jeszcze piękniejszy wygląd swojego uśmiechu – sprawdź również: Stomatologia estetyczna Wrocław