Mosty protetyczne

Mosty protetyczne Wrocław

Dbając o naturalny efekt końcowy przeprowadzanych przez nas zabiegów stosujemy korony i mosty, które są estetycznym uzupełnieniami protetycznym z dobranym idealnie kolorem odtwarzającym kolorystykę zębów własnych. Jako, że korony i mosty są najwygodniejszym oraz komfortowym uzupełnieniem braków zębów, doskonale imitującymi zęby naturalne stosujemy je w wielu przypadkach.

Korony porcelanowe, kompozytowe i mosty wykonujemy na odpowiednio dobranych podbudowach.

Most wykorzystujemy do odbudowy braków jednego lub nawet kilku zębów. Mosty to stałe rozwiązania protetyczne, które na stałe zacementowane jest w jamie ustnej pacjenta. Mosty wykonywane są z porcelany na podbudowie metalowej tzw. mosty metalowo-ceramiczne, które cechuje dobra wytrzymałość i wysokiej jakości efekt estetyczny.

Stosowane w naszej praktyce rodzaje mostów:

  • metalowe – z metalu zwykłego lub szlachetnego, są trwałe, ale nieestetyczne.
  • metalowo-porcelanowe – mosty porcelanowe na podbudowie metalowej dają dobrą wytrzymałość i bardzo dobry efekt kosmetyczny, przy rozsądnej cenie:
    • na zwykłym metalu – trwałe i stosunkowo niedrogie – najbardziej popularne rozwiązanie,
    • cyrkonie – idealny efekt kosmetyczny, przy zachowaniu wytrzymałości, bez metalu,
    • akrylowe – jako uzupełnienie tymczasowe, w miarę estetyczne, lecz nietrwałe,
    • adhezyjne (kompozytowe na włóknie szklanym, porcelanowe) – nie wymagają szlifowania zębów filarowych, muszą być spełnione odpowiednie warunki do mocowania tego mostu.

Stosowane przez nas korony i mosty są w stanie efektywnie wspomóc odtwarzanie brakujących zębów, jak również pozwalają umiejętnie maskować nieprawidłowości m.in. przechylenia zębów czy korygować nieestetyczny kształt lub kolor zębów własnych.