Stomatologia estetyczna

zimowa promocja

Idealny uśmiech dodaje pewności siebie, dlatego ważne jest, aby nasze zęby były nie tylko zdrowe, ale też ładnie wyglądały.

Stomatologia estetyczna Wrocław to nie tylko wybielanie zębów! Coraz częściej pacjenci zgłaszają się do naszego gabinetu nie tylko po to, aby wybielić zęby, ale również aby wypełnić złamania, utraty wypełnienia zęba!

Odbudowy estetyczne zębów w odcinku przednim są częstymi przypadkami w naszej codziennej praktyce.

Stomatologia estetyczna Wrocław
– najczęściej wykonywane zabiegi:

Pacjenci zgłaszają się do nas, aby:

 • Wymienić stare nieestetyczne wypełnienia zębów
 • Wypełnić ubytki brzegu siecznego
 • Wypełnić złamanie zęba

Stomatologia estetyczna Wrocław musi być wykonywana z dokładnością i wyczuciem, aby dała zadowalające efekty wykonujemy w naszym gabinecie anatomiczną technikę warstwową z uwzględnieniem indywidualnych cech zęba:

 • kolorystyki szkliwa i zębiny
 • makro i mikroarchitektury jego powierzchni
 • obecność efektów specjalnych
 • kształtu i przezierności brzegu siecznego zęba.

W Klinice Lux-Dent również wykonujemy:

 • licówki pełnoceramiczne
 • licówki kompozytowe
 • korony pełnoceramiczne
 • korony cyrkonowe

Wybielanie zębów jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów stomatologii estetycznej. Aby uzyskać jaśniejsze w kolorze związki nadające barwne zębom musi dojść do reakcji utleniania. Pełna satysfakcja pacjenta decydującego się na wybielenie zębów zależy od stanu wyjściowego koloru zębów, typu przebarwień, oczekiwań z jego strony. Na naturalny kolor zębów wpływa stopień zmineralizowania zębiny oraz grubość i przezierność szkliwa.

Przygotowanie pacjenta do zabiegu wybielania zębów

Pierwszym etapem jest wywiad oraz badanie pacjenta. Bardzo ważnym elementem jest ustalenie etiologii przebarwień występujących u pacjenta. Przed wybielaniem należy usunąć pozostawione korzenie zębów, wyleczyć próchnice zębów uszczelnić nieszczelne wypełnienia zastosować terapię w przypadku nadwrażliwości szyjek zębowych. Należy usunąć kamień nazębny i osad oraz wypolerować zęby.

Wybielanie zębów – metody

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym przeprowadzane jest pod całkowitą kontrolą lekarza, co pozwala na zastosowanie bardzo wysokich stężeń nadtlenku wodoru, dzięki czemu możemy uzyskać zmianę koloru o 8-10 odcieni w skali Vita. Podczas zabiegu wybielania stosujemy światło utwardzalną barierę ochronną dla dziąseł- koferdam, ssak zbierający środek wybielający oraz okulary ochronne. Na osuszone powierzchnie zębów aplikowany jest materiał wybielający. Nadtlenek wodoru w dużych stężeniach rozkłada się bardzo szybko i po każdej aplikacji porcje materiału usuwamy ssakiem lub suchym gazikiem.

Nocne wybielanie nakładkowe. Ta metoda jest dość popularna wśród pacjentów dzięki przystępnej cenie oraz względnie małemu ryzyku wystąpienia nadwrażliwości. Środkiem wybielającym o znacznie niższym stężeniu niż w poprzedniej metodzie wypełnia się wcześniej wykonane przez technika, elastyczne nakładki, które na powierzchni wargowej i policzkowej mają zbiorniczki dla materiału wybielającego. Pacjent zakłada je na noc lub na kilka godzin w trakcie dnia. Metoda ta przynosi efekty rozjaśnienia zębów o 4-5 odcieni w skali Vita, które wymaga odświeżenia po dwóch latach.

Wybielanie zębów martwych 

Dla wielu pacjentów dużym problemem są nieestetyczne, przebarwione zęby leczone kanałowo. Warunkiem prawidłowego wybielania zębów martwych jest zachowanie w całości korony zęba oraz prawidłowo przeprowadzone leczenie endodontyczne ze szczelnym wypełnieniem kanałów. Po usunięciu wypełnienia z okolicy punktu trepanacyjnego i komory umieszczamy środek wybielający. Wymianę materiału wybielającego przeprowadza się kilkakrotnie co 3-5 dni.

Prawidłowo dobrana metoda wybielania oraz dbałość o szczegóły są gwarancją uśmiechu naszych pacjentów.