Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe Wrocław

Białe, zdrowe zęby i piękny uśmiech to nasza wizytówka i wieloletnie trwałe efekty. Dla osiągnięcia jednocześnie naturalnego i pięknego uśmiechu zapewniamy naszym Pacjentom najwyższe standardy możliwych rozwiązań technologicznych wraz z uwzględnieniem oczekiwań Pacjentów.

Czym są licówki porcelanowe?

Są to cienkie nakładki z porcelany lub ceramiki cementowane na przednie powierzchnie zębów.
Licówki to metoda minimalnie inwazyjna i bardzo trwała. Pozwala uzyskać nieskrępowany, naturalny uśmiech bez nadmiernej ingerencji w naturalne tkanki.

Wybranie licówek, to jedna z niewielu metod leczenia, która umożliwia sprawdzenie efektu wizualnego (zakładając testowo licówki kompozytowe na krótki okres) i dać Pacjentowi pewność, że jest zadowolony ze zmiany, prezentując swój nowy wygląd rodzinie, znajomym. Potem stomatolog zdejmuje licówki tymczasowe nie powodując żadnych uszczerbków. W następnym kroku Stomatolog wykonuje już właściwe licówki (czasami wymagane jest delikatne szlifowanie, choć nie zawsze jest to konieczne) i cementuje je na odpowiednio przygotowane zęby. Licówki osadzane są na bardzo silny specjalistyczny cement.

Gwarancja wysokiej estetyki i trwałości zależy od doświadczenia lekarza stomatologa, ale także od odpowiedniej współpracy jego z technikiem dentystycznym, który musi posiadać zdolności oraz wiedzę jak ukształtować idealny kształt i dobrać idealny kolor licówek do zębów Pacjenta.

Dla kogo są licówki?
Poprawa wyglądu zębów dla Pacjentów w różnym wieku, którą proponujemy z sytuacji:
– Gdy chcemy skorygować kształt zębów np. kiedy wskazane jest wydłużenie zębów przednich.
– Gdy w zębach przednich występują rozległe wypełnienia kompozytowe, a Pacjent pragnie trwałego rozwiązania estetycznego.
– Gdy chcemy ukryć przerwy między zębami np. diastemy w sposób trwały i estetyczny.
– Gdy chcemy zmienić kolor zębów np. po antybiotykoterapii jeżeli są na tyle przebarwione, że wybielanie nie przynosi rezultatów, ani maskowanie koloru kompozytem,
– Gdy chcemy ukryć ukruszenia, pęknięcia zębów, urazowe złamania brzegów siecznych.
– Gdy chcemy wykonać drobne korekty ustawienia zębów.
– Gdy chcemy poprawić pewność siebie! Czasami nawyki żywieniowe Pacjenta nie pozwalają na prawidłowe wykonanie odbudowy kompozytowej, wtedy wykonanie porcelanowych licówek zapewni odpowiednią trwałość i estetykę na najwyższym poziomie.

U kogo nie powinno się wykonywać licówek?
– Gdy warunki zgryzowe u Pacjenta są niebezpieczne dla wykonania licówek.
– Gdy jest zbyt mała ilość tkanki twardej zęba (mniej niż 50%).
– Gdy występują głębokie wypełnienia poddziąsłowe i lekarz stomatolog nie jest w stanie prawidłowo osadzić licówki.
– Gdy nie ma potrzeby wykonywać licówek a problem estetyczny lekarz może rozwiązać w inny sposób
– U osób małoletnich, młodocianych.

Jaka jest procedura wykonania licówek porcelanowych , ceramicznych?
Rozpoczynamy od wywiadu z Pacjentem, badania stomatologicznego, badanie RTG oraz ocena możliwości wykonania licówek. Następnie wykonania dokumentacji fotograficznej i nawoskowania diagnostycznego (wax-up) – wtedy przekazujemy technikowi istotne informacje dotyczące długości siekaczy oraz kształtu zębów.

Kolejnym krokiem jest wykonanie licówek kompozytowych – testowych (mock-up) – lekarz stomatolog przenosi kształt zębów z nawoskowania na zęby Pacjenta za pomocą indeksu silikonowego oraz wykonania zdjęć, aby Pacjent mógł ocenić efekt i wspólnie z lekarzem dopracować szczegóły nowego uśmiechu. Następnie po akceptacji Pacjenta licówek testowych, lekarz stomatolog może przystąpić do preparacji zębów pod licówki.

Kolejnym krokiem jest pobranie wycisku/lub skanowanie zębów pod licówki oraz założenie licówek tymczasowych na czas wykonania licówek właściwych a następnie po otrzymaniu licówek z laboratorium cementowaniu u Pacjenta. Sukces estetyczny zależny jest od odpowiednio przeprowadzonej części klinicznej lekarza wykonującego zabieg

Warto dadać, że…:

Powszechnie największym uznaniem w tworzeniu i przywracaniu naturalnego, estetycznego uśmiechu cieszą się właśnie licówki porcelanowe. Przez ich budowę, trwałość i metodę aplikacji są one często najlepszym uzupełnieniem protetycznym. Uzyskiwana zmiana koloru i kształtu zębów wygląda tak naturalnie, iż nie sposób odróżnić licówki od zębów własnych.

Zaletą stosowanych przez nas licówek:
– porcelanowych,
– ceramicznych,
– pełnoceramicznych,
– kompozytowych
jest odporność na przebarwienia i na ścieranie oraz minimalna ingerencja w twardą tkankę zęba.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie i rzesze zadowolonych Pacjentów. Stosowane przez nas licówki i procedury zabiegowe zapewniają, że:
– oferowane przez nas licówki są odporne na przebarwienia,
– praktycznie nie ingerują w twardą tkankę naturalnych zębów,
– nie ulegają ścieraniu,
– zachowują swój kolor,
– powodują dużą poprawę samopoczucia Pacjenta.

Po podjęciu decyzji o kształcie i kolorze licówek porcelanowych Pacjent wraz ze stomatologiem ustala indywidualny plan leczenia, który obejmuje ustalenie rodzaju licówek oraz dogodnej metody zbiegu.

Dla uzyskania najlepszych efektów, licówki porcelanowe osadzamy w powiększeniu – pracując pod mikroskopem i w lupach! 

W leczeniu używamy koferdamu, czyli specjalnej osłony obszaru zabiegowego, która zapobiega przed kontaktem płynów używanych podczas zabiegu z gardłem i językiem. Koferdam to nie tylko kwestia komfortu Pacjenta, ale również bardzo wysokiego standardu leczenia, co przekłada się na trwałość licówek.